ad soyad
telefon numarası
e-mail adresi
not
Güvenlik Resmi
hürriyet ilan reklam

Hürriyet seri ilanlar standart 8 punto yazı karaketeri ile yayınlanır. Seri ilanlarda ilk kelime koyu (bold) olarak ve kelimenin tamamı büyük harflerle yazılmaktadır. Bu sistemseldir. Seri ilanların ilk kelime haricindeki diğer kelimeler içinde özel bir kelime olmadığı sürece büyük harf kullanılmamaktadır. Gazetenin verdiği kampanyalardan yararlanmak için en az 6 kelimelik ilan vermeniz gerekir.

BEYLİKDÜZÜ'nde Sahibinden 120m2 Lux Satılık 3+ 1 Daire. Tel: 0.542.804.34.68
 

Yukarıdaki seri ilan örneğinde 10 kelime bulunmaktadır. 3+ 1, 4+ 1 gibi kelimeler 2 ayrı kelime yerine geçer. Bir telefon numarası bir kelimedir.  ”Tel: 0.212.*** ** **” olursa 2 kelime sayılırdı. İlanda Telefon başında Tel kelimesi kullanılmadığından sadece numara bulunduğu için bir kelimedir.

Dolayısıyla yukarıdaki ilan 10 kelimedir. Bu ilanın İstanbul baskısında yayınlandığı varsayılarak Hesaplaması şu şekilde olur:

10 kelime x Kelime fiyatı (10 x 5 TL = 50 TL)

Bu çıkan rakam 1 yayınlık KDV, AHP dahil fiyatıdır. İlanın kampanyasına gelince örneğimizde ele aldığımız Emlak ilanı olduğu için, Emlak ilanları için İstanbul’da 2+ 4 kampanya olduğunu görüyoruz. 2+ 4 açılımı ise 2 ücretli yayına 4 yayında ücretsiz olur. Yani hesaplamamız 1 yayınlık ücretin 50 TL olduğu idi. 2 ücretli yayın olduğuna göre 2 yayın x 50 TL = 100 TL yukarıdaki seri ilan örneğinin 2+ 4 yayınlık tutarıdır. Yani yukarıdaki seri ilan örneği Hürriyet seri ilanlarda toplam 6 gün 100 TL’ye yayınlanmış olacaktır.

Biz örneklendirme yaptık. Sizde ilanınızın kelime sayısı ve uygun kampanyası ile kaba taslak bir fiyat çıkartabilirsiniz. İlanınızın ekonomik olması açısından  gereksiz kelimeler yazmamanızı veya ilanın anlamını değiştirmeyecek birleştirmeler yapmanızı öneririz. Gerektiğinde personellerimiz size ekonomik ilan metni oluşturmak için bilgi verebilirler. Biz burada sadece standart düz bir seri ilan örneği üzerinde fiyat hesaplaması yaptık. Aşağıda diğer seri ilan türleri için açıklamalar ve fiyat hesaplaması verilmiştir.

Alt üst çizgili seri ilanlarda standart seri ilana göre iki fark vardır. Biri altında ve üstünde çizgi olması, diğeri de satırbaşı kelimelerin her 3 kelime de bir yapılabilmesi özelliğidir. Yukarıdaki örnekte SAHݝBݝNDEN kelimesi ve LüKS kelimesi  ve telefon nosu satırbaşıdır. Yanlız telefon numarası bir satırda en az 3 kelimesi olması gerektiğinden 2 kelime boşluk oluşmuştur. Bu sanal boş iki kelime de hesaplanırken fiyatlandırılır, ve Alt üst çizgi bedeli kelime sayısından ayrı olarak ilave edilir. Örneğin Alt üst çizgili seri ilan örneğinde  10 kelime ilanımız var. 10 kelimeye + 5 kelime yerine geçen Alt üst çizgi eklenir. Dolayısı ile 15 kelime olur. 15 kelime x 5 TL (istanbul Baskısı için olduğunu düşünürsek) = 75 TL 1 yayınlık ücretidir. 2+ 4 kampanyalı verilir ise 75 TL x 2 gün =150 TL olur ve toplam 6 gün Hürriyet seri ilanlardaki ilgili sütunda yerini alır. Boşluklu Alt üst çizgili ilan örneğinde ise boşluklar dahil 12 kelime sayılır ve buna göre hesaplanır.

14 punto başlıklı ilanlar diğer kelime puntolarından büyük yazılan kelime veya kelimelerden oluşur. Fiyat olarak 14 punto başlıklı olan kelimelerin 1 kelimesi standart kelimelerin 10 kelimesine bedeldir. Ancak alt üst çizgisi bedavadır. Aynen bir önceki seri ilan örneğindeki boşluklu kelime kavramı bu tür ilanlar içinde geçerlidir. Puntolu olan ilanlarda ayrıyeten sarı zemin, gri zemin olarak seçenekler mevcuttur. Eğer bu seçeneklerden biri tercih edilirse ve  baskı bölgesinde renkli sayfa kullanılıyor ise ilanınızın tuttuğu yer sarı zeminli veya gri zeminli olarak yayınlanabilir.

Yukarıda bahsedilen gri kutulu (zeminli) ilanlara örnek.

Kırmızı puntolu ilanlarda adından da anlaşıldığı gibi 14 punto başlık kelimesinin kırmızı renk ile yazılmasıdır. Diğer ilanlardan ayrışması, dikkat çekmesi için geçerlidir.

 

Seri ilanlar içinde çerçeveli olan Maktu kutu tabir edilen 1 st(3.1 cm) x 5 cm’lik kutucuklar vardır. Bunlar kelime fiyatı ile hesaplanmaz satın alınan kutu fiyatı vardır. Bu maktu kutuların fiyatlarını ve kampanyalarını bizden sorabilirsiniz. Bu kutular için yukarıda örneklendirme yapılmıştır. 1. olan kutucuk ilan Hürriyet’in Fırsatı Kaçırma..! kutucuklarıdır. Mavi zemin dikkat çekmesi içindir. ݝçindeki metin gazetenin belirlediği karakter ve puntolarla dizayn edilir. Ancak 2. ve 3. maktu kutulu ilanlar tarafımızdan dizayn edilir. ݝstediğimiz gibi tasarlayabiliriz. 2. maktu kutu olan seri ilan siyah beyaz maktu kutu olarak fiyatlandırılır. Bu standart fırsatı kaçırma kutularından biraz pahallıdır. 3. maktu kutu ise renklidir. Renkli maktu kutular ise siyah beyaz kutuya oranla biraz daha fiyat açısından yüksektir. Renkli ilanlar bölge baskılarına göre değişir. Ancak hiç bir ilanın renkli çıkma garantisi yoktur.

Sipariş aşamasına; Hürriyet seri ilanlar baskı bölgesinin saatine göre yetişir. Ana sayfada baskı saatleri verilmiştir. Bu saatten sonra yazdırılan ilanlar bir sonraki gün yayına alınır.

 

Hürriyet Seri ilan siparişlerinizi sipariş formu ile iletebilirsiniz. Geleneksel ve tercihimiz ise ilanların telefon ile yazdırılmasıdır. Çünkü diyalog ile daha etkili ilan metini oluşturulmakta ve ödemeyi kredi kartınız ile yapacak iseniz daha az vakit kaybedersiniz. Form avantajı ise söze değil yazıya güvenenler içindir. Hangi seçeneği tercih ederseniz edin, fiyat, ödemeler, kelime hataları, yanlış sütun gibi uyarmamız gereken konularda yine operatörlerimizle temasa geçmek durumundasınız. O yüzden telefon ile ilan siparişi daha az zaman almaktadır.

BURSA NİLÜFERDE DEVREN SATILIK BAKIM MERKEZİ
22-36 yaş arası, Diksiyonu düzgün, Bilgisayar ve Ofis malzemelerini kullanabilecek, Ofis işlerini, temizlik ve servis yapabilecek bayan elaman aranıyor. Adres; 1530 cad. Merkez İş Hanı F Blok 8.kat no:57 İvedik OSB Yenimahalle Ankara Gsm: 0541 292 44 55 – 0539 896 19 74
Orme kumas ureten firmamizi uluslararasi platformlarda temsil edecek, tekstil konusunda deneyimli, ithalat, satis ve pazarlamada tecrubeli bir ekip kurulacaktir. ilgilenenlerin en az ingilizce, rusca, ispanyolca dillerinden birini bilmeleri gerekmektedir. Basvurular en kisa surede degerlendirilecektir.
logo programını kullanabilen vya ogrenebilecek bayan eleman
gayrimenkul firmamıza temizlik ve yemeğe eleman aranmaktadır